MOREWAP
Free Download Video Youtube Search and Play

Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?


Note: its important before you download these files, these files are sourced from https://www.youtube.com/watch?v=SbBhfmkM8qE, if you feel it violates copyright file, you may need to notify the uploader file, you can report it to the uploader is Gülcem Yıldırım
Uploaded: 28 Mar 17
Duration: 00:03:14
Description: Depresyonda kişideki değerlilik duygusu bozulmuştur. Kaybedilen şeyin geri gelmesi de artık kişiyi mutlu etmeye ve eski hayatını sürdürmeye yetmez. Depresyon süreçte kişiyi yalnızlaştıran, sosyal uyumunu bozan, uzun sürmesi halinde intihar düşüncelerini de içinde barındıran sancılı bir süreçtir. Depresyonun sebebini bulmak tedavi sürecindeki ilk aşamadır. Depresyonun sebeplerini aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.
Depresyonun Sebepleri;
Anne-Çocuk İlişkisinde Yeniden Yakınlaşma Döneminde Yaşanan Sorunlar(Kendilik Aktivasyonu)
Çocuk bir yaşında yürümeye başladıktan sonra kendi iradesini kullanmak, her şeyi keşfetmek ister. Anneden uzaklaşır, yan odaya gider, annenin elini tutmasını istemez özgür olmak ister. Çocuk anneden ilk ayrıldığında fark eder ki ben ve öteki farklı, annem ve ben farklı insanlarız. Çocuk ortalama 18 aylık olduğunda güvenli olan yere tekrar sığınma, annenin desteğini alma duygularıyla anneye tekrar geri döner. Bu dönemde anne çocuğa küser, geri geldiğinde artık onunla ilgilenmeyip çocuğu cezalandırırsa, duygusunu keserse çocuk anneden ayrışamaz. İlerleyen yaşlarda başarılı olduğunda, yeni bir hobi edindiğinde, tek başına hayattan keyif alabileceği bir etkinlik bulduğunda, yani kendisi için bir şey yaptığında içinde büyük bir keder ve huzursuzluk yaşar.
Ödipal Sorunlar;
Kız çocukları için babaları çok özeldir. İlk tanıdıkları karşı cins babadır. Erkek çocukları için de anneleri çok özeldir. 4-6 yaşlar arasında çocuk cinsiyet rolünü kavramaya başlar. Kendi cinsiyetini fark eden çocuk karşı cinsiyetinde olan ebeveyniyle çocukça bir aşk yaşar. Sağlıklı anne babaların çocuklarında 6 yaşından sonra bu ilişki ebeveyn-çocuk ilişkisine tekrar geri döner. Bazı ailelerde ise bu ilişki hiç bitmez.
Başarısız Olmak(Yetersizlik Duygusu);
Çocuk dışarıdaki dünyayla ortalama 6-12 yaşlarında ilişki kurmaya başlar. Çocuğun dışarıdaki dünyaya kendini kabul ettirebilmesi için bir şeyler yapması gerekir, her hangi bir konuda başarılı olmak, fiziksel olarak beğenilmek, düzenli olmak, yani toplumun kabul ettiği bir konuda kendini ortaya koymak. Başarı toplum içinde varolmak için temel bir duygudur. Çocuk yetişkin olduğunda da toplumda varolmak ister. Toplumda kendine yer bulamayan, başarılı olmayan kişiler depresyona girer. Depresyonda değerlilik duygusu bozulduğu için çevre ve kendilik olumsuz değerlendirilir. Kişi kendisini kötü, değersiz, boş bir kişi olarak algılar. Bu kişiler dışarıdaki dünyaya karşı isteksiz ve çoğu zaman edilgendir. Kişi başarısızlığını ve düş kırıklıklarını kendi yetersizliğine bağlar.
Kollektif Bilinç;
Kişinin kendi yaşadığı yaşantılar vardır, çocukluk anıları, travmaları, duyguları. Bir de çevresiyle yaşadığı anılar vardır anne-babasıyla, öğretmeniyle, arkadaşlarıyla, akrabalarıyla. Anne babanın da kendi yaşadığı ilişkiler vardır, yaşadığı mahallenin, kültürün yani toplumun duyguları vardır. Kişinin hissettiği duyguların tamamı kişiye ait değildir, bazen anne babasının, yaşadığı toplumun duygularını hisseder.
Depresyonun Tedavisi;
Psikodinamik psikoterapi tekniğiyle önce kişideki depresyonun sebebi bulunur. Danışan ve terapistin kurduğu dinamik ilişki, geçmişle bugün bağlantısı, kişinin yaşadıklarını anlamlandırmasını sağlar. Anlamlandırma ilk aşamadır. İkinci aşama ise dönüştürmedir. Terapist danışanın duygularını saygılı, sakin, dingin, yargılamadan, şefkatli bir şekilde dinler. Bu da danışanın duygularını kabullenmesini, dönüştürmesini değiştirmesini sağlar. Süreçte danışanın terapistine çeşitli aktarımları olur, terapist danışanın çocukluğunda zaman geçirdiği figürlerle eşleşir, bunun yorumlanması ve danışanın farklı bir ilişkiyi tecrübe etmesi terapinin derinlemesine çalışma dönemi dediğimiz dönemde olur. Yapılan araştırmalar terapinin kişideki beyin yapısını değiştirdiğini ve kişiye daha konforlu bir hayat sunduğunu göstermektedir.

Facebook : https://www.facebook.com/gulcemyildir...
Twitter : https://twitter.com/glcmyldrm
İnstagram : https://www.instagram.com/psikologgul...
Source:Youtube.com
Link download
Download mp4 p Stereo
Download webm p Stereo
Download mp4 p Stereo
Download 3gp p Stereo
Download 3gp p Stereo
Download Mp3 128kbs
loading...
Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? related tags: Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? mp4 video download, Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? 3gp video download, Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? bengali video download, Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? tamil video download, Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? telugu video download, Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? kannada video download, Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? video song download ,
Video Last
Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?
Erdal ERZİNCAN Yiğit Muhtaç Olmuş Kurusoğana Aşık Mahsuni ŞERİF Hazırlayan Mesut TAMER
Skin Care Routine | Shannon Sullivan
LULULEMON HAUL & TRY ON
Dwiragaman - Indian Bangla Story - Epi 252 - June 9, 2015 - Zee Bangla TV Serial - Best Scene
How To Sew Inside Corners - 90 Degree - Upholstery Basics
How to use a controller on Cuphead (OUTDATED)
My Heart Will Go On - Cover by Titti - MonteCarlo 120418
TERKINI : "Saya Akan Masuk Parlimen! Saya Bersama Pembangkang" - Anwar Ibrahim
#020 Karl "Koppertop" Hein: Professional Magician and Creator of Illusions
Yassuo nhăn nhó khi đi Tập Gym - Tyler1 bị Troll, Thánh Chửi cũng có ngày hôm nay
شاهد القنوات الرياضية والثقافية والترفيهية عبر IPTV مدى الحياة شاهد الفيديو
Quick training!
Commerce : les nouvelles tendances de consommation - Tout Compte Fait
addicted2sf4 vs Ganguro PS3 Online SSF4
The Unauthorized Melrose Place Story: Firing Billy Campbell | Lifetime
Tin mới nhất - Hết dị ứng mẩn ngứa chỉ với 1 ly nước chanh pha theo cách này
Công việc của TTS đơn hàng hoàn thiện nội thất tại Nhật Bản
[KCON NY] TWICE - Bad Girl Good Girl+Nobody+Honey ㅣ KCON 2017 NY x M COUNTDOWN 170706 EP.531
Тиесто ЦЕХ 2009
Anne Gathumbi on how rights-based responses to HIV work in practice
Watching Our First Ever Videos (Bob and Rob Season 3)
The Last Jedi Cast Answer the Web's Most Searched Questions | WIRED
xPanda Selections ► Jazz Hop ' Lo-Fi ' Chill Beats
Les 2 minutes du peuple - Spécial Cours de musique – François Pérusse (Europe)
Xem Thêm >>
Related Search: Crash Bandicoot N. Sane Trilogy , Разведенная женщина с ребенком , Use of Yellow Sapphire , Oliver Boekhoorn , уход за , Истринский , babylone 2013 , Murai , Agape ukr , Ferdijana H , soner Soysal , Rojhat Dündar , Diemerson , sʍile աitɦ cօsʍօ &jօʊʀa , Мастерская Лилии Улановой  , Pumped Up Kicks , Против Нубов , Caliggias , Войд имба , Киностудия Ленфильм , OP theFLASH , Goestig , kereen88 , AVStarFilms , Lucas Cordeiro  , Kudret Kilic , Карина Волкова , sandro9060 , Emre Kenger , Barham , Arkaya Music , hair color , Easter School , юрий филиппов , список пасхалок , Vụ Người Phục , ArtStation , моменталки , 妙禪師父佛心印心築基正法12年影片 , Ryan Manacheril , hiromu furui , 스포츠부스타빗 , pathoov , Инвестиции в недвижимость с Дарьей Ковалевской , mặt nạ ngôi sao tập , Cours Eva Saint Paul , Naz Dilmen , Rich Weddell , jack black , Анастасия Конькова , How to Properly Tag your YouTube Videos , zal3455 , hibekredi co , Veru life , Tolunay yener , yılmaz yanardağ , ΒΘΗΞΜΙΛ Music , касается каждого последний , worldoftheteacher , HydroWorld.com , PopsicleFanSub 1 , AnhaltFreizeitSport , как я покраси , Shaw Wilkinson , Kenneth San Jose , Eric Hoffman , Colin Hanks , говорящий том , Juuso , ramusic , Oyuncu Ejder , sour diesel , Buhari , thuốc nhuộm tóc , Aledon production , 深作浩一郎のチャンネル , Наталия Правдина. Фен шуй , Soranan TV , 1mn with Nishino Mayu & Furansu , DjUnderground Jeff , phạm Toyoda , Minh Tiền , осторожно мошенники на olx avito , Лесь Основяненко , lilestryk , MakNBA , стопхам спб , Wtcn'dan Enstantaneler , Ganniball222 Контра Сити , Kristupas nesvarbu , sociedad halcon goma , Коля Гнатюк , Tecvid Tv , satılık güvercin , гостелерадиокомпания , MrNaCly , MrNaCly , Hussein Boussi , LUCKY DUCKIES , Nazan YK , Cody Ratliff , симулятор для детей , للصلب , ytv , en , , 8 30 , S!D , 21. , X DD , A DI , O.W , V TV , Kòi , e , Ха , d'or , ES C , Sky , ת , Info update , 3 Voor 12 , Carrol Laster , флорида , As a beginner in FIFA 18 , Yigithan Beyoglu , hüseyin ,