MOREWAP
Free Download Video Youtube Search and Play

Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?


Note: its important before you download these files, these files are sourced from https://www.youtube.com/watch?v=SbBhfmkM8qE, if you feel it violates copyright file, you may need to notify the uploader file, you can report it to the uploader is Gülcem Yıldırım
Uploaded: 28 Mar 17
Duration: 00:03:14
Description: Depresyonda kişideki değerlilik duygusu bozulmuştur. Kaybedilen şeyin geri gelmesi de artık kişiyi mutlu etmeye ve eski hayatını sürdürmeye yetmez. Depresyon süreçte kişiyi yalnızlaştıran, sosyal uyumunu bozan, uzun sürmesi halinde intihar düşüncelerini de içinde barındıran sancılı bir süreçtir. Depresyonun sebebini bulmak tedavi sürecindeki ilk aşamadır. Depresyonun sebeplerini aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.
Depresyonun Sebepleri;
Anne-Çocuk İlişkisinde Yeniden Yakınlaşma Döneminde Yaşanan Sorunlar(Kendilik Aktivasyonu)
Çocuk bir yaşında yürümeye başladıktan sonra kendi iradesini kullanmak, her şeyi keşfetmek ister. Anneden uzaklaşır, yan odaya gider, annenin elini tutmasını istemez özgür olmak ister. Çocuk anneden ilk ayrıldığında fark eder ki ben ve öteki farklı, annem ve ben farklı insanlarız. Çocuk ortalama 18 aylık olduğunda güvenli olan yere tekrar sığınma, annenin desteğini alma duygularıyla anneye tekrar geri döner. Bu dönemde anne çocuğa küser, geri geldiğinde artık onunla ilgilenmeyip çocuğu cezalandırırsa, duygusunu keserse çocuk anneden ayrışamaz. İlerleyen yaşlarda başarılı olduğunda, yeni bir hobi edindiğinde, tek başına hayattan keyif alabileceği bir etkinlik bulduğunda, yani kendisi için bir şey yaptığında içinde büyük bir keder ve huzursuzluk yaşar.
Ödipal Sorunlar;
Kız çocukları için babaları çok özeldir. İlk tanıdıkları karşı cins babadır. Erkek çocukları için de anneleri çok özeldir. 4-6 yaşlar arasında çocuk cinsiyet rolünü kavramaya başlar. Kendi cinsiyetini fark eden çocuk karşı cinsiyetinde olan ebeveyniyle çocukça bir aşk yaşar. Sağlıklı anne babaların çocuklarında 6 yaşından sonra bu ilişki ebeveyn-çocuk ilişkisine tekrar geri döner. Bazı ailelerde ise bu ilişki hiç bitmez.
Başarısız Olmak(Yetersizlik Duygusu);
Çocuk dışarıdaki dünyayla ortalama 6-12 yaşlarında ilişki kurmaya başlar. Çocuğun dışarıdaki dünyaya kendini kabul ettirebilmesi için bir şeyler yapması gerekir, her hangi bir konuda başarılı olmak, fiziksel olarak beğenilmek, düzenli olmak, yani toplumun kabul ettiği bir konuda kendini ortaya koymak. Başarı toplum içinde varolmak için temel bir duygudur. Çocuk yetişkin olduğunda da toplumda varolmak ister. Toplumda kendine yer bulamayan, başarılı olmayan kişiler depresyona girer. Depresyonda değerlilik duygusu bozulduğu için çevre ve kendilik olumsuz değerlendirilir. Kişi kendisini kötü, değersiz, boş bir kişi olarak algılar. Bu kişiler dışarıdaki dünyaya karşı isteksiz ve çoğu zaman edilgendir. Kişi başarısızlığını ve düş kırıklıklarını kendi yetersizliğine bağlar.
Kollektif Bilinç;
Kişinin kendi yaşadığı yaşantılar vardır, çocukluk anıları, travmaları, duyguları. Bir de çevresiyle yaşadığı anılar vardır anne-babasıyla, öğretmeniyle, arkadaşlarıyla, akrabalarıyla. Anne babanın da kendi yaşadığı ilişkiler vardır, yaşadığı mahallenin, kültürün yani toplumun duyguları vardır. Kişinin hissettiği duyguların tamamı kişiye ait değildir, bazen anne babasının, yaşadığı toplumun duygularını hisseder.
Depresyonun Tedavisi;
Psikodinamik psikoterapi tekniğiyle önce kişideki depresyonun sebebi bulunur. Danışan ve terapistin kurduğu dinamik ilişki, geçmişle bugün bağlantısı, kişinin yaşadıklarını anlamlandırmasını sağlar. Anlamlandırma ilk aşamadır. İkinci aşama ise dönüştürmedir. Terapist danışanın duygularını saygılı, sakin, dingin, yargılamadan, şefkatli bir şekilde dinler. Bu da danışanın duygularını kabullenmesini, dönüştürmesini değiştirmesini sağlar. Süreçte danışanın terapistine çeşitli aktarımları olur, terapist danışanın çocukluğunda zaman geçirdiği figürlerle eşleşir, bunun yorumlanması ve danışanın farklı bir ilişkiyi tecrübe etmesi terapinin derinlemesine çalışma dönemi dediğimiz dönemde olur. Yapılan araştırmalar terapinin kişideki beyin yapısını değiştirdiğini ve kişiye daha konforlu bir hayat sunduğunu göstermektedir.

Facebook : https://www.facebook.com/gulcemyildir...
Twitter : https://twitter.com/glcmyldrm
İnstagram : https://www.instagram.com/psikologgul...
Source:Youtube.com
Link download
Download mp4 p Stereo
Download webm p Stereo
Download mp4 p Stereo
Download Mp3 128kbs
loading...
Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? related tags: Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? mp4 video download, Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? 3gp video download, Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? bengali video download, Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? tamil video download, Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? telugu video download, Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? kannada video download, Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? video song download psikoloji, psikolog, uzmanpsikolog, terapi, depresyon, depresyon sebepleri, depresyon nedenleri, depresyon tedavisi nasıl olur, depresyondayım, depresyona gi...,
Video Last
Depresyon Belirtlieri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?
ESCALO EL FAMOSO CERRO DE ''LEE LA BIBLIA'' EN CIUDAD JUÁREZ!! V#15
Erdal ERZİNCAN Yiğit Muhtaç Olmuş Kurusoğana Aşık Mahsuni ŞERİF Hazırlayan Mesut TAMER
Tamas - तमस | Wife Hides Secret From Husband | Award Winning Hindi Short Film | Six Sigma Films
15 Things You Didn't Know The Purpose Of!
Queen, Elton John & Axl Rose - Bohemian Rhapsody (Freddie Mercury Tribute Concert)
Radio Mirchi-police Inspector Bol Raha Hu | RJ Naved Radio Mirchi Murga
LULULEMON HAUL & TRY ON
Me Va Pesar - Ramoncito Vega Santi Vega Y Cornelio Vega Jr - La Arrolladora Banda El Limón
【AMV】Anime Mix - It Has Begun「HD」
Grade-12 Fertilisation & Implantation-1
Primitive Survival: Cooking Meat in forest N eating very delicous
🔴(LIVE CS:GO LAN) NEXUS GAMING (RO) vs. KNOCKOUT (RO) - FINALA LAN IDM €2000
GTA 5 EPIC MOMENTS: #42 (Best GTA 5 Wins & Stunts, GTA 5 Funny Moments Compilation)
Woga
Kapil Highlights Some Habitual Problems - The Kapil Sharma Show
DAS KRASSESTE FNAF GAME ?! | Five Nights at Freddy's Sister Location #01 | [Deutsch/German]
Tasarım harikası telefon kutusundan çıkıyor! - Xiaomi Mi Mix 2 kutu açılışı
WALMART HAUL! Surprise Blind Bags! SCENTED Bracelets & Cards! EGGS! Lip Smacker! SLIME! FUN
Tom Cruise & Sofia Boutella "The Mummy" Australian Tv Interview HD May 23, 2017
Puppenspiel mit Geier Django - Living Puppets Handpuppen mit Bauchredner Benjamin Tomkins
#142 - MMA Karma & Three NEW UFC Champs
12월 28일 - 토크파티 - 이영훈 교수의 환상의 나라 - 강연
ПОДНЯЛ 1000 БАКСОВ!!!
Xem Thêm >>
Related Search: клэш оф , band , Black Suit Freaks , NeYoVEVO , Elina Frayerman , Elina Frayerman , TabiEats&nbsp , Five Nights at Freddy's 4 let's play fr , Валерий Криворот , Viva Ent , Neon Official , Elina Frayerman , Elina Frayerman , Isola dei Famosi , Avry אברי Аври Ninio ניניו Ниньо , 2013 04 , mimarlıkta kuram ve elestiri ITU , Reasons to Believe , That& , cuceveli , BUZZRPlus , CrissiKeksii09 , อีสาน บันเทิง OFFICIAL , Top DiaN , Stereo Genus , Yippies , GADAK OTAK KAU , zozobra , zouhair bahaoui 2017 , zefff , gardırop , yim maicol , yaz độ khủng , Whiskas , xa1mg0dx , xFlamedLithium , videobeez , tu tu nguyen hai duong , trainer tips , tienssuckho , ticiano kuceski , thor 3 bande annonce , thichristina , the province , tham an binh phuoc , stobdh , steam appid , staffing software , stadyumu , rupiński , rtvemmen , romantic songs 2018 , rehabilitasyon , razib , ranBUL , pokemon brick , ESKİ RADYOM , phim moi 2018 , peacepropaganda , pangcakesTV , pallet wood , oyun gemas , oscar silvas , omarsas0 , myzoe , muffler , mrsythesy , yakup emanet , missraquelxxx , minecraft mod , metin bilg , massarra fridhi , maleu_ , main yaar manana choreography , maatja2121 , lianJsong2_ , làm da trắng nõn , kırgın çiçekler sezon finali , jugg246 , jorjunkel , johnjovenmar , ispirlifatih , inventos , indirimli , ilyasse nahhal , ikea best , iGotLock _ , https: w , how to format , horror cartoon , hongos a , gorillachuff , givenik , game fr , funny talking , fotografia , droid , LioFunOne , dahdahxx , Dark Pooper , döviz düşer mi , coro mensajeros de paz , celeb kids , builder hall 5 , bollywood ve , biệt đội ngôi sao tập 1 , bangla news update , aqeelranjha , amandeep vines , sanal oyun , adult swim uk , adş egg wars chall , aaronskipp , Zen Weight , Zeki Sel , Ysami , i Fish TV , Young doo , Yildiz , X LINE TV , Vua Mô Hình Flycam , Vicente Neto , Vibhu Tv , Vassals of Kingsgrave , VHS Kult , Umutcan A , tạ thị thu thủy , UNNAMED , Tsuna633 , Troubler OFFICIAL , The legendary ,