MOREWAP
Free Download Video Youtube Search and Play

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ


Note: its important before you download these files, these files are sourced from https://www.youtube.com/watch?v=_SPjosybCxM, if you feel it violates copyright file, you may need to notify the uploader file, you can report it to the uploader is Erkan akçay
Uploaded: 21 Dec 17
Duration: 00:03:36
Description:
MHP GRUBU ADINA ERKAN AKÇAY (Manisa) – ... Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; bütün bakanlıkların olduğu gibi Maliye Bakanlığının da bir mutfağı var. Binlerce Maliye çalışanının gözü kulağı bugün burada, Meclisimizdedir. Merkez ve taşra teşkilatlarıyla beraber Maliye Bakanlığında ve Gelir İdaresinde çalışma barışı maalesef kalmamıştır ve Maliye personeli huzursuzdur. Aynı masalarda aynı işi yapan personel farklı maaş ve özlük haklarına tabi tutulmuşlardır. “Eşit işe eşit ücret” sloganıyla çıkarılan ancak hangi işin hangi işe eşit olduğu tanımlanmayan 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname sonrasında oluşan ücret farklarından kaynaklı haksızlıklar altı yıldır kronikleşmiştir.

Uzmanlar arasında merkez-taşra ayrımı devam ediyor. Bu, haksızlıktır. Uzmanın merkezi, taşrası olur mu? Uzman uzmandır.

Gelir Uzman Yardımcılığına giriş sınavlarında sadece tek il tercihinde bulunulması nedeniyle yüksek puanlı pek çok kişinin başarısı ve hakkı heba edilmektedir. Bunun en az 2 veya 3 il tercihine çıkarılması çok yerinde olacaktır.

Bir de verilen sözlere bakalım. Sayın Maliye Bakanı 17 Martta Konya’da, 30 Martta Sakarya’da defterdarlık uzmanlığı için kurum içi uzmanlık sınavı açılacağını ifade etti ancak dokuz aydır bir gelişme yok. Yine, 8 Nisanda Gelir İdaresi Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatı kadrolarındaki personel için kurum içi uzmanlık sınavı açılacağını ifade etti ve sekiz aydır herhangi bir gelişme yok.

Maliye personeli verilen sözlerin gereği olarak bugün Sayın Bakandan bir müjde beklemektedir. Uzmanlık kadrolarındaki merkez-taşra ayrımına son verilmelidir.

666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle kaldırılan fazla çalışma uygulaması yeniden başlatılmalı; bayramlarda, idari izinlerde çalışan personele fazla çalışma ücreti verilmelidir.

Gelir uzmanlarının geçmişte yapılan ortak sınavlardan kaynaklanan mağduriyetleri hâlâ giderilmemiştir. Bu konunun mutlaka bir şekilde çözüme kavuşturulması gerekir.

Engelli, teknisyen yardımcısı, yardımcı hizmetliler sınıfı ve diğer personel için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açılmalıdır.

Çalışanlara ödenen özel hizmet tazminatları diğer kamu kurumlarında aynı unvanda çalışanlara ödenen tazminat oranlarına getirilmelidir. Taşrada görev yapan müdürlerin ek göstergeleri de yükseltilmelidir.

Muhasebe ve Millî Emlak denetmenlerinin emsallerine göre düşük olan görev, yetki, sorumluluk ve özlük hakları düzeltilmelidir.

Gelir ve gider birimlerinde çalışan personele kurum içi uzmanlık sınavı mutlaka açılmalıdır.

Sözlerime burada son verirken muhterem heyetinizi bir kez daha saygıyla selamlıyorum ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığının bütçesinin ve tüm bütçenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, saygılar sunuyorum. (MHP sıralarından alkışlar)

MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL (Bayburt) –... yeri gelmişken Sayın Akçay’a teşekkür ediyorum, biraz önce konuşmalarında ifade ettiler, ben de buradan kendilerine teşekkür ediyorum. Maliye Bakanlığında, bugün, çalışan arkadaşlarımız var, gece gündüz gayretle çalışıyorlar. Bu arkadaşlarımızdan bir grubu geçmiş yıllarda yapılan sınavlar sonucunda memurluk kadrolarından uzmanlık kadrolarına geçtiler. Bu konuda -Sayın Akçay’ın da işaret buyurduğu üzere- haklı bir talep var. Bakan olarak ben bu konuda, çalışanlarımızın bu talebini haklı görüyorum. Hatta, geçen sene içerisinde bu konuyla ilgili kanun tasarısı taslağını da Başbakanlığa gönderdim. Bu konuyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Sayın Başbakanımıza da arz ettim bu konuyu. İnşallah, yakın bir zamanda Maliye Bakanlığı çalışanlarının bu kurum içi uzmanlığa geçiş sınavıyla ilgili de olumlu bir adım atacağız. Ben, gösterdiği duyarlılıktan dolayı Sayın Akçay’a da, MHP Grubuna da teşekkür ediyorum. (MHP sıralarından alkışlar)
Source:Youtube.com
Link download
Download webm p Stereo
Download mp4 p Stereo
Download 3gp p Stereo
Download 3gp p Stereo
Download Mp3 128kbs
loading...
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ related tags: MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ mp4 video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ 3gp video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ bengali video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ tamil video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ telugu video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ kannada video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ video song download ,
Video Last
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ
TUSKON Başkanı Rızanur Meral: Endişe Edecek Bir Şeyimiz Yok, Olanlar Düşünsün
Po śmierci antyterrorysty pod Wrocławiem. Jacek S., jeden z włamywaczy, usłyszał już zarzut
Soluciones Químicas_parte1
Урок 4. Самообразование - миф или реальность?
Rabab Tapy by azhar khan
BEŞİNCİ MEVSİM KÜLTÜR SANAT MERKEZİ AÇILDI
OYUN OYNARKEN GAZA GETİREN ŞARKI 1 SAAT (Sparobeatz - Ali Baba)
jorge guerrero 2011, parrandeando en el fundo del guerrero, con marcos tovar cantando... 24/10/ 2011
Gökhan KAYA Kezban yenge Çek deveci
Gago Gujju A web Serial - Episode 1 | Comedy Dhamaal | The Nda Production
BỮA TRƯA VUI VẺ CÙNG DÀN DIỄN VIÊN TRAI XINH GÁI ĐẸP CỦA "YÊU" [FULL HD]
Barbie Superhero and The Kid Cops in the Case of the Hauted House - New From Kaylee Bug Tv
Como ganhar o jogo antes dele começar ? Dicas pra escolher seu campeão
Canal da Sophia ( Ensaio da Bailarina )
The Only Exception (Old Skool Country Style) Sung By Billy Bob Kickarilla Cash Jr./Boreekus
We found a water vortex
OTC TRIGGER
جديد مركز غزل للانتاج الفني 0775557233
Youtuberlar Firarda
Funny Scene in 'The Mask' 1994
5 ЛЮДЕЙ МУТАНТОВ (заболевания, мутации, болезни)
Sâm Alipas: Giữ "lửa" cho người bị bệnh tim mạch (P.1)
Thiên đường loa nhật giá bình dân cho anh em vẹo lựa lh 0973055015
Цены на авто в Испании, Рынок б/у машин. Где купить авто в Испании? 2018 - обзор, цены
Söz | 9.Bölüm - Beni Hafife Alıyorsun
BVB BATTLE!~ Brisk AquarioHD vs dooster97!
Xem Thêm >>
Related Search: rizki g , Kurt Bell , женский психолог , NOWY BÓG , Bedriye A , Sude Kur , Интернет магазин "Zlatka.com.ua" , bfd 3 , ETV , akane sinsub , mang , 상위 10 로맨스 애니메이션. .. , mQ TV , Soul Music & Performing Arts Academy , Raistlin Orr , Demy David , Grup Star , Mouad 04 , heyitspixel , Алексей Ларичев , здоровый образ жизни , ЮМОР ICTV Официальный канал  , delibalta , Чудо Исцеления Марва Оганян Народная Медицина , Мухтар Хордаев , Жена строителя No1 Ремонт квартир в СПБ , грудинин дебаты , eriham , Paath , DELORENZ , solidworks tubulações , Skyrim ЛУЧШАЯ БРОНЯ для Ассасина ДАЭДРИЧЕСКИЙ АРТЕФАКТ Эбонитовая , Ibrahim AKTÜRK , quelabba , обзор двигателя иж ш 12 , Аэротруба FlyStation , IGREJA CENTRAL , Yusuf hayal , Life Noggin , Burak DEMİR , Ирина Крайнова , Qadri 2015 , izik10 , Bahar Huseyin , Grand Poops of the Worldwide with Rosen and Friends , Level 6 , volkanvolkan20 , LA CAJA DE HERRAMIENTAS WALTER ALVAREZ , région alola pokemon , Anadolu'nun Yedi Rengi , ultimate entertainment setup , Виталий Ищенко , G.A.D , muratcan989 , Derya Hsğ , Дмитрий Шерстков , RussianGirlElena , قناة حي , Kinh hoàng phát hiện sự thật hãi hùng về thần giữ của và cái thủ lợn khiến cả làng rùng mình , Brandenburg , neararsan bizde , tvmania2017 , Tan Loc Dinh , Walter Sorrells , новинки кино 2105 , allnews2030 , новости о недвижимости , all season long , Jay Mcpherson , UMUT EMRE , Дмитрий Черкасов , masaru_ , Muhammed BAL , qwindekim , Mustafa Koç , Любимые мультфильмы , Ali Can Ercan , Doğa , Евгения Дембская , Уроки вязания Crochet and knitting  , Mibilink , vlogger , برومو مسلسل عفاريت عدلي علام لعادل امام في رمضان , gleisabstellung , The Chronic Channel , Вартан Болотов , Андрей Парфёнов , Апартаменты в Израиле , Elmir Ezizli , Seviyoruz merkez. , butterfliesinreverse , Kim Vicky , July 28 , hoahoa , micke512 , Chandler Marchman , مسلسل ليث ونورا مدبلج , Ночть откровений , mezlier , 1rnd.ru Первый Ростовский , урочище перек , Thiên Kim , شبكة الشيخ فاروق حضراوي مؤذن ,