MOREWAP
Free Download Video Youtube Search and Play

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ


Note: its important before you download these files, these files are sourced from https://www.youtube.com/watch?v=_SPjosybCxM, if you feel it violates copyright file, you may need to notify the uploader file, you can report it to the uploader is Erkan akçay
Uploaded: 21 Dec 17
Duration: 00:03:36
Description:
MHP GRUBU ADINA ERKAN AKÇAY (Manisa) – ... Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; bütün bakanlıkların olduğu gibi Maliye Bakanlığının da bir mutfağı var. Binlerce Maliye çalışanının gözü kulağı bugün burada, Meclisimizdedir. Merkez ve taşra teşkilatlarıyla beraber Maliye Bakanlığında ve Gelir İdaresinde çalışma barışı maalesef kalmamıştır ve Maliye personeli huzursuzdur. Aynı masalarda aynı işi yapan personel farklı maaş ve özlük haklarına tabi tutulmuşlardır. “Eşit işe eşit ücret” sloganıyla çıkarılan ancak hangi işin hangi işe eşit olduğu tanımlanmayan 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname sonrasında oluşan ücret farklarından kaynaklı haksızlıklar altı yıldır kronikleşmiştir.

Uzmanlar arasında merkez-taşra ayrımı devam ediyor. Bu, haksızlıktır. Uzmanın merkezi, taşrası olur mu? Uzman uzmandır.

Gelir Uzman Yardımcılığına giriş sınavlarında sadece tek il tercihinde bulunulması nedeniyle yüksek puanlı pek çok kişinin başarısı ve hakkı heba edilmektedir. Bunun en az 2 veya 3 il tercihine çıkarılması çok yerinde olacaktır.

Bir de verilen sözlere bakalım. Sayın Maliye Bakanı 17 Martta Konya’da, 30 Martta Sakarya’da defterdarlık uzmanlığı için kurum içi uzmanlık sınavı açılacağını ifade etti ancak dokuz aydır bir gelişme yok. Yine, 8 Nisanda Gelir İdaresi Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatı kadrolarındaki personel için kurum içi uzmanlık sınavı açılacağını ifade etti ve sekiz aydır herhangi bir gelişme yok.

Maliye personeli verilen sözlerin gereği olarak bugün Sayın Bakandan bir müjde beklemektedir. Uzmanlık kadrolarındaki merkez-taşra ayrımına son verilmelidir.

666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle kaldırılan fazla çalışma uygulaması yeniden başlatılmalı; bayramlarda, idari izinlerde çalışan personele fazla çalışma ücreti verilmelidir.

Gelir uzmanlarının geçmişte yapılan ortak sınavlardan kaynaklanan mağduriyetleri hâlâ giderilmemiştir. Bu konunun mutlaka bir şekilde çözüme kavuşturulması gerekir.

Engelli, teknisyen yardımcısı, yardımcı hizmetliler sınıfı ve diğer personel için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açılmalıdır.

Çalışanlara ödenen özel hizmet tazminatları diğer kamu kurumlarında aynı unvanda çalışanlara ödenen tazminat oranlarına getirilmelidir. Taşrada görev yapan müdürlerin ek göstergeleri de yükseltilmelidir.

Muhasebe ve Millî Emlak denetmenlerinin emsallerine göre düşük olan görev, yetki, sorumluluk ve özlük hakları düzeltilmelidir.

Gelir ve gider birimlerinde çalışan personele kurum içi uzmanlık sınavı mutlaka açılmalıdır.

Sözlerime burada son verirken muhterem heyetinizi bir kez daha saygıyla selamlıyorum ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığının bütçesinin ve tüm bütçenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, saygılar sunuyorum. (MHP sıralarından alkışlar)

MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL (Bayburt) –... yeri gelmişken Sayın Akçay’a teşekkür ediyorum, biraz önce konuşmalarında ifade ettiler, ben de buradan kendilerine teşekkür ediyorum. Maliye Bakanlığında, bugün, çalışan arkadaşlarımız var, gece gündüz gayretle çalışıyorlar. Bu arkadaşlarımızdan bir grubu geçmiş yıllarda yapılan sınavlar sonucunda memurluk kadrolarından uzmanlık kadrolarına geçtiler. Bu konuda -Sayın Akçay’ın da işaret buyurduğu üzere- haklı bir talep var. Bakan olarak ben bu konuda, çalışanlarımızın bu talebini haklı görüyorum. Hatta, geçen sene içerisinde bu konuyla ilgili kanun tasarısı taslağını da Başbakanlığa gönderdim. Bu konuyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Sayın Başbakanımıza da arz ettim bu konuyu. İnşallah, yakın bir zamanda Maliye Bakanlığı çalışanlarının bu kurum içi uzmanlığa geçiş sınavıyla ilgili de olumlu bir adım atacağız. Ben, gösterdiği duyarlılıktan dolayı Sayın Akçay’a da, MHP Grubuna da teşekkür ediyorum. (MHP sıralarından alkışlar)
Source:Youtube.com
Link download
Download webm 360p Stereo
Download mp4 360p Stereo
Download Mp3 128kbs
loading...
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ related tags: MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ mp4 video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ 3gp video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ bengali video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ tamil video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ telugu video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ kannada video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ video song download ,
Video Last
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ
ISIS video redo
Is this Wildcard Alisah Bonaobra’s time to shine? | Live Shows | The X Factor 2017
IN JAIL AGAIN - ROBLOX LIVE STREAM
If Dads Took Over Minecraft
How To Use Moyra Nail Art Water Decals
Marius Turneanu La rece
How to Remove BLACK SPOTS , DARK SPOTS & ACNE SCARS on face |ONLY in 5 days | TANUTALKS |
How to remove a virus without an antivirus program
Po śmierci antyterrorysty pod Wrocławiem. Jacek S., jeden z włamywaczy, usłyszał już zarzut
How to Memorize the 12 British Monarchs
How to Make Roasted Tomato Soup | Soup Recipes | Allrecipes.com
How To Let Go Of Toxic Things | ADULTING 101
How to Find an Apartment in New York City
House Was Right | House M.D.
Hot: Lê Phương đám cưới lần 2 với bạn trai kém 7 tuổi vào tháng 8
Hecq (0002)
Трагедия на Потомаке. Расследования Авиакатастроф. HD
Hayri Dede Alevilik Hakkinda (Siyaset Meydani) 1/2
Hatchimals Surprise NEW Twin Babies Hatch Day Reveal Party Surprise Egg | PSToyReviews
Hardwell Live at World's Biggest Guestlist 2017 India (United We Are) Guestlist4Good
Hande Yener - Seviyorsun - ( Official Audio )
HALLOWEEN JUST DANCE 2018
GuttaGang MacTray- All I Want Is Money | Shot By@Flyvision_
Grup Menhel - Ah Olaydım
What Happens If You Drop a Nuclear Bomb Into a Hurricane?
Grade 6 Teacher Trolls Students After Banning Bottle Flipping for a Year
Golf Instruction - How To Get That Easy Swing With Effortless Power
Glenn Beck’s ‘The Blaze’ Is Burning Down
Xem Thêm >>
Related Search: Brhys , JIYAN68 , bfd 3 , ETV , İlkay Akkaya  , Soul Music & Performing Arts Academy , Grup Star , funding cuts , Алексей Ларичев , Strutt Central , здоровый образ жизни , jiaaf , flypan89 , Tolga Özer Videoları , daegorr , Paath , ujang wanda , PTVH , Ibrahim AKTÜRK , çerkes , teddycamo , galip70 , Аэротруба FlyStation , AWILD , servet durak , игра симс 4 , ArtPo , Ali Merdo , Александр Гуща_ , melodramat , Burak DEMİR , ozlem , izik10 , région alola pokemon , Anadolu'nun Yedi Rengi , ultimate entertainment setup , Atilla Sabri Bütün , vw vans , muratcan989 , Дмитрий Шерстков , GEFA BANK , seyit tedik , WilhermFink , Слава Мальцев 24 апреля , Nasıl Yapılır , Best Old Country Love Songs , Hail Kira , 5 21 17 , Hafreez Amminuddin , aglama47 , minecraft midnight game , yotobor , xXMEXICAN MO , weakauras 2 tutor , Magog , we no speak americano lyrics , travel gear giveaway contest , the red green , speedwayondvd , soo jin Yang , soldering gun , serkan erturun , paranormal ghost stories , nyu lis , ninja gaiden sigma 2 plus playstation vita review , nguoi nhen va elsa , mwc 15 , moxomedia , mong kiep sau van la anh em , mhmtslmgl53 , mani , m ermutlu , mücahit uysal , loovely schatzz , lcouple 2 , latina vlogger , latest yoruba movies this week , kralbenimd , keauloa , joueur 8 , jermaine kearse , jake tapper , itsmarti , haulikko , firebird , fortnite emotes , emirhan k , emancipazione , elfeco , 19 , diljit8 Snapchat ala , battlefront 2 review , battlefield one impressions , armen koroglian , advice for moms , _YoLCu_ , Zoltan Botragyi , krisgosp , Yazmin , Yahia GOUASMI , Vox Eagle , Victor El Corab , Untold Films , Truth Center , TheGhostOfficer , The Vape Store , The Dog House , Tamer Arslan , Talha Özüşen , THE TSAR , Swagkage&nbsp , Surovyi , Show me , Savannah , Sanal GG , Salem Bouabadi , Ronnie Bryant , RenoRera TV , Reketir Rekov , Raziel Shkolyar , Positive Minds , PetroVietnam , Paul Hargreaves , Patrick Keller , EfecanReis , Olimov Ab ,