MOREWAP
Free Download Video Youtube Search and Play

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ


Note: its important before you download these files, these files are sourced from https://www.youtube.com/watch?v=_SPjosybCxM, if you feel it violates copyright file, you may need to notify the uploader file, you can report it to the uploader is Erkan akçay
Uploaded: 21 Dec 17
Duration: 00:03:36
Description:
MHP GRUBU ADINA ERKAN AKÇAY (Manisa) – ... Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; bütün bakanlıkların olduğu gibi Maliye Bakanlığının da bir mutfağı var. Binlerce Maliye çalışanının gözü kulağı bugün burada, Meclisimizdedir. Merkez ve taşra teşkilatlarıyla beraber Maliye Bakanlığında ve Gelir İdaresinde çalışma barışı maalesef kalmamıştır ve Maliye personeli huzursuzdur. Aynı masalarda aynı işi yapan personel farklı maaş ve özlük haklarına tabi tutulmuşlardır. “Eşit işe eşit ücret” sloganıyla çıkarılan ancak hangi işin hangi işe eşit olduğu tanımlanmayan 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname sonrasında oluşan ücret farklarından kaynaklı haksızlıklar altı yıldır kronikleşmiştir.

Uzmanlar arasında merkez-taşra ayrımı devam ediyor. Bu, haksızlıktır. Uzmanın merkezi, taşrası olur mu? Uzman uzmandır.

Gelir Uzman Yardımcılığına giriş sınavlarında sadece tek il tercihinde bulunulması nedeniyle yüksek puanlı pek çok kişinin başarısı ve hakkı heba edilmektedir. Bunun en az 2 veya 3 il tercihine çıkarılması çok yerinde olacaktır.

Bir de verilen sözlere bakalım. Sayın Maliye Bakanı 17 Martta Konya’da, 30 Martta Sakarya’da defterdarlık uzmanlığı için kurum içi uzmanlık sınavı açılacağını ifade etti ancak dokuz aydır bir gelişme yok. Yine, 8 Nisanda Gelir İdaresi Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatı kadrolarındaki personel için kurum içi uzmanlık sınavı açılacağını ifade etti ve sekiz aydır herhangi bir gelişme yok.

Maliye personeli verilen sözlerin gereği olarak bugün Sayın Bakandan bir müjde beklemektedir. Uzmanlık kadrolarındaki merkez-taşra ayrımına son verilmelidir.

666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle kaldırılan fazla çalışma uygulaması yeniden başlatılmalı; bayramlarda, idari izinlerde çalışan personele fazla çalışma ücreti verilmelidir.

Gelir uzmanlarının geçmişte yapılan ortak sınavlardan kaynaklanan mağduriyetleri hâlâ giderilmemiştir. Bu konunun mutlaka bir şekilde çözüme kavuşturulması gerekir.

Engelli, teknisyen yardımcısı, yardımcı hizmetliler sınıfı ve diğer personel için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açılmalıdır.

Çalışanlara ödenen özel hizmet tazminatları diğer kamu kurumlarında aynı unvanda çalışanlara ödenen tazminat oranlarına getirilmelidir. Taşrada görev yapan müdürlerin ek göstergeleri de yükseltilmelidir.

Muhasebe ve Millî Emlak denetmenlerinin emsallerine göre düşük olan görev, yetki, sorumluluk ve özlük hakları düzeltilmelidir.

Gelir ve gider birimlerinde çalışan personele kurum içi uzmanlık sınavı mutlaka açılmalıdır.

Sözlerime burada son verirken muhterem heyetinizi bir kez daha saygıyla selamlıyorum ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığının bütçesinin ve tüm bütçenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, saygılar sunuyorum. (MHP sıralarından alkışlar)

MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL (Bayburt) –... yeri gelmişken Sayın Akçay’a teşekkür ediyorum, biraz önce konuşmalarında ifade ettiler, ben de buradan kendilerine teşekkür ediyorum. Maliye Bakanlığında, bugün, çalışan arkadaşlarımız var, gece gündüz gayretle çalışıyorlar. Bu arkadaşlarımızdan bir grubu geçmiş yıllarda yapılan sınavlar sonucunda memurluk kadrolarından uzmanlık kadrolarına geçtiler. Bu konuda -Sayın Akçay’ın da işaret buyurduğu üzere- haklı bir talep var. Bakan olarak ben bu konuda, çalışanlarımızın bu talebini haklı görüyorum. Hatta, geçen sene içerisinde bu konuyla ilgili kanun tasarısı taslağını da Başbakanlığa gönderdim. Bu konuyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Sayın Başbakanımıza da arz ettim bu konuyu. İnşallah, yakın bir zamanda Maliye Bakanlığı çalışanlarının bu kurum içi uzmanlığa geçiş sınavıyla ilgili de olumlu bir adım atacağız. Ben, gösterdiği duyarlılıktan dolayı Sayın Akçay’a da, MHP Grubuna da teşekkür ediyorum. (MHP sıralarından alkışlar)
Source:Youtube.com
Link download
Download webm p Stereo
Download mp4 p Stereo
Download 3gp p Stereo
Download 3gp p Stereo
Download Mp3 128kbs
loading...
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ related tags: MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ mp4 video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ 3gp video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ bengali video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ tamil video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ telugu video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ kannada video download, MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ video song download ,
Video Last
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ
Birth of the Twin || Towers (World Trade Center) 1966-1973
U.S. Nuclear Missiles Are Still Controlled By Floppy Disks
İsmi Azam İle Dua Edene Allah Nasıl Karşılık Verir ? (HADİS İ ŞERİF)
Tình yêu Chúa bao la
Loreno Mayer, Edyra & Nickobella ft. Enya Angel - Fighting On Our Own
What is STP? Understanding Systematic Transfer Plan | Investment Tips by Yadnya
Samir Al-Aidi vs Petr Tyl Czech Wrestling
UPSC Daily MCQs on Current Affairs - 30 January 2018 - for UPSC CSE/ IAS Preparation Prelims
Sony Xperia M4 Aqua Unboxing & Hands On Overview
✂️💈 BEST BARBER IN THE WORLD 2018 U.S.A / Videos Compilation Styles for Men's
A Short Explanation of the Acupuncture point Shenmen & How You Can Put it to Use.
GTA V - FUGA DE HORNET 2010 ! Mc Bruninho - Dom do toque
Majlis Menghafaz Al-Quran Peringkat Kebangsaan 2017 - Nur Alya Farhani (Pahang)
Shahrukh Khan Waves To Fans Midnight At Mannat, SRK Celebrates 53rd Birthday In King Style At Mannat
The Weakerthans - None Of The Above
CARBON 13 THEY LIVE FOR SATAN
Ramal Resul & TuRaL (LTB) YaY 2014 (Soz/Musiqi-Tural Bakuvi)
What Happens If You Drop a Nuclear Bomb Into a Hurricane?
How-To Barspin With Hoang Tran - TransWorld RideBMX Magazine
[MV] K.A.R.D _ Oh NaNa (Hidden. HUR YOUNG JI(허영지))
Mehmet Birecik - Yaz Melodileri 1
İstanbul Üniversitesi Emek Gençliği / Katliama Ses Çıkar
İLHAN DONDURMA & MUSTAFA ÖZARSLAN || Sallan Gel || Official Video 2017
Pantai Carocok, Padang (Sumatera Barat)
Perfect Bold Eyebrow Tutorial
-4 от w1LdY
Xem Thêm >>
Related Search: Farjo Institute , Calhoun Productions , كيف تمثل على الحكم بيس 201 , DorineKing , carlos cabral , Kenzie Hollett , новые сорта смородины в Минске , muhammad susanto p , UNESCODakar , Roball , Per Broberg , Faruk Kısacık , academy awards , deathmetalofdeath , ihsan korkmaz , Minna Paakkulainen , Kerim Bora , Золотой Лис , İlkay Akkaya  , Сергей Гурьянов , Hızlı ve Çılgın  , rıdvan damar , Expert mode items , КОЛОДА , CraigTube , stnsw , F1f_iH , Lisette Ramirez , ANIMADO , kervansaray piknik dimcayi alanya kahvaltı restaurant gezilecek yerleri mp3 indir , Grup Star , Gospelcross GC , Группа компаний PREMIER , Osman Birinci , flypan89 , PRANK ON FRIEND , Carolin Kebekus , corky thompson , Playback (Musical Album) , Ayoub KAsimi , amazing , Даниил Гостевский , WAITO333 , Кристина Медведева , MALECMBYN , Darryl , Karen Tuz , PomodorkaZR , Flowers.ua , Студия творческого развития "SunBeam , Елена Крупко , Bob Sho , Yale CBIC , агроосвіта , спасли слона , gh4 vs dvx , rainfall sounds 10 hours , MsJuliette12 , sabri hristov , Luka Jaukovic , КОЛОДА , AFZAL AL , ujang wanda , Wi D , The Palestine Children& , sakarcan music , Antalyalizm , Mack Reinhardt , обзор двигателя иж ш 12 , LetsGamingTR , Yusuf hayal , Sony PAL , Envolay , Поздравление с днем рождения , Guardians Of The Galaxy , melodramat , Военная , Страна Вязания_ , детство , Virgin Radio Officiel , ÇağLar Akyüz , Любительница Абсента , justCaan , Derya Hsğ , Эндрю Карнеги , ШИРОКИХ ВИТАЛИЙ , terazi , Andrew Volkov , TIN TUC GIAI , serhat kanat , ΣDM , Павел Викторович Кириченко , Yagmur61 , томас , เค้กไต้หวัน ตลาดไท , on1 , Русские новинки фильмов , NFL Superbowl 52 Game Highlight Commentary (Eagles vs Patriots) , TheVideo Tv , Celine Chen , Я Любимый Мастер класс , Юрий Уг , Вязание с Катериной Архиповой. , funnycatstime , baadn Ka , News 2 , Мультяшки от Дибашки , ETN. PICT , io 2017 , truyện ngắn hay về tình yêu , Odun Herif , Metehan kaya 4 , Oliyshoo , 癒雨助 茶ん寝る , Khánh Thắng , цветная к ,